Bugun...


Altın adam Dr. Resul Kurt'a Ak parti'den bende varım dedi
Ak partiden Milletvekilliği için adaylık müracaatı yapan Dr. Resul Kurt iş ve sosyal güvenlik konusunda altın adam.

Altın adam Dr. Resul Kurt'a Ak parti'den bende varım dedi

15 yıllık devlet hizmeti, 6 yıllık müşavirlik tecrubesi ile  İşçi-işveren ve kamu tarafını detayıyla bilen konusunda uzman bir isim olan Dr. Resul Kurt mlletvekilliği aday adaylığı müracaatı yaparak bende varım dedi. Gazetci, yazar ve program yapımcısı olan Dr. Resul Kurt, her çalışanın ve iş verenin seslerini Tbmm'de duyuracak konusunda uzman bir isim. 

Dr. RESUL KURT KİMDİR?

           1971 yılında Adıyaman’da doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi Sosyal Sigortacılık programında Yüksek Lisans eğitimini, Mali Hukuk programında doktora eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatına 1995 yılında, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak başladı.

3 yıllık Müfettiş Yardımcılığı dönemini müteakip yeterlik sınavında başarılı olarak 1998 yılında Sigorta Müfettişliğine atandı. Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığında Sigorta Müfettişi, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında Müfettiş ve Başmüfettiş, Rapor Okuma Komisyonu Başkanı olarak çalıştı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.  

2009 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında Başmüfettiş olarak sürdürdüğü görevinden belediye meclis üyesi adaylığı nedeniyle  istifa ederek ayrıldı.

Marmara Üniversitesi SBMYO ve BSYO’nda, Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

Bahçeşehir Üniversitesi BÜSEM İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı sertifika programı koordinatörlüğü yaptı.

Sosyal güvenlik, iş hukuku, işsizlik, istihdam, özürlü hakları, çalışma hayatı, iş sağlığı ve güvenliği, işçi ve işveren hakları ve yükümlülükleri konularında çalışmalar yaptı.

Halen bir çok büyük kuruma çalışma hayatı, iş hukuku, sosyal güvenlik, iş sağlığı ve güvenliği konularında danışmanlık hizmeti veren bir şirkette yönetici ortaktır.

Kanal 7, ATV, 24, A Haber, TV Net, Ülke TV, Haber Türk, CNN Türk, Sky Türk, TV 8, Kanal A, TRT Haber, TRT Türk, Show TV gibi ulusal yayın yapan birçok televizyon kuruluşlarında Sosyal Güvenlik alanında çıkan yasalarda ve değişiklikler konusunda çeşitli programlara sık sık katılarak görüşlerine başvuruldu.

İstanbul Siyasal Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Çerkezmüsellim Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanlığı, Kızılay Bayrampaşa Şubesinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sekreter Yardımcılığı, Deniz Feneri Derneğinde Genel Kurul Üyeliği ve çeşitli yardım projelerinde çalışmalar yaptı.

Vergi, Sosyal Güvenlik, İş Hukuku, İşsizlik, İstihdam, Özürlü Hakları, Çalışma Hayatı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşçi ve İşveren Hakları ve Yükümlülükleri, Muhasebe ve Denetim konularında çok sayıda ulusal ve uluslararası sempozyumda tebliğ sundu, bir çok ilde seminer ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı

Sosyal güvenlik reformu, kıdem tazminatı, sağlık sistemi ve çalışma hayatı sorunlarının tartışıldığı ulusal televizyon kanallarında yayınlanmış çok sayıda programa katıldı.

Evli ve İki çocuk sahibi olup İngilizce bilmektedir.
Kaynak: AKBABA HABER AJANSI

Bu haber 1530 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 6 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI